ČVENK ISPOD LIPOVICE - BUDIMO DRUŠTVENI!

Profesori Gimnazije Nova Gradiška Koraljka Hausnet-Lasović i Goran Šarić osmislili su zanimljiv projekt ČVENK ISPOD LIPOVICE – BUDIMO DRUŠTVENI. Smisao je toga projekta da učenici aktivno djeluju na vlastito tjelesno i mentalno zdravlje i da upoznaju povijesnu, prirodnu, kulturnu i vjersku baštinu Cernika, da se obilježi Svjetski dana hodanja 6. listopad 2023. i Svjetski dan mentalnog zdravlja 10. listopad 2023. te da se upoznaju lokalne znamenitosti. Učenici i nastavnici (Koraljka Hausnet-Lasović, Goran Šarić, Ivana Barišić, Đurđica Eržić, Mladen Šop, Zrinka Ivanišević i Ana Betlach) sudjelovali su u interdisciplinarnim tematskim radionicama vezanim za društveno-humanističko područje znanosti. Program je bio: hodanje do Samostana u Cerniku, sudjelovanje u tematskim radionicama, Mindfulness, srednjovjekovna povijest Cernika, prirodne i geografske osobitosti cerničkog kraja, zaboravljene igre, pružanje prve pomoći improviziranim pomagalima, disc golf na srednjovjekovni način.