Dragi čitatelji,

pozdravljam vas u ime novinara školskoga lista Zvono! Zvoni ono s vijestima iz naše škole i oko nje već dugi niz godina. Ove godine, kad naša škola slavi 105. rođendan, pripala mi je čast biti urednicom školskoga lista s dugom i živahnom tradicijom. Zvono objedinjuje sve uspjehe, trenutke i dogodovštine pa ako i nisu zabilježene na ovim stranicama, ostat će zapamćene u životima naših učenika i školskih djelatnika. Iako smo napustili legendarni ćumez, prostoriju u kojoj su mnogi oštrili novinarska pera, danas Zvono možete pratiti u digitalnom obliku, prilagođeno novim vremenima, novim generacijama. Novi oblik, nove generacije, ali isti onaj stvaralački žar i želja da pratimo događanja i bavimo se aktualnim temama. Od mature dok je još bila samo ideja pa sve do pametne učionice budućnosti, ništa nije promaknulo našim novinarima u više od 20 godina stvaralaštva. Nadamo se da ćete uživati u čitanju, kao što mi uživamo u stvaranju, a naša vrijedna novinarska ekipa pobrinut će se da sadržaja ne nedostaje! Neka Zvono još dugo zvoni i iz Gime vijesti nosi!

Ana Kočijašević, 2. B