BACI FRIZBI - UHVATI SPORT

Hrvatski Flying Disc Savez (HFDS) provodi program „Baci frizbi – uhvati sport“, prepoznat i sufinanciran od strane Ministarstva turizma i sporta. Gimnazija Nova Gradiška jedna je od škola koje su se uključile u provođenje programa kojemu je cilj učenike potaknuti na aktivno bavljenje sportom. Programom se želi podignuti svijest o važnosti aktivnog vježbanja, poticati uključenost u sport i omogućiti djeci i mladima bavljenjem novom sportskom aktivnošću. Kako bi se to ostvarilo provest će se najmanje 12 radionica u osnovnim i srednjim školama i dva Kampa letećeg diska. Sve aktivnosti unutar programa provode se u Brodskoj-posavskoj i Požeško-slavonskoj županiji, u kojima postoji sve veći interes za sportove s letećim diskom, pogotovo nakon provedenog Erasmus+ projekta Equfisc – Zajedno koračajmo s letećim diskom i lokalnih inicijativa Flying disc kluba Nova Gradiška. Nositelj programa je prof. tjelesne i zdravstvene kulture Mladen Šop, predsjednik Flying disc kluba Nova Gradiška, koji tradicionalno promiče flying disc u našoj školi i potiče učenike na aktivno bavljenje sportom.

MEDIJIMA DO KULTURE

U utorak 19. rujna u Gimnaziji Nova Gradiška održana je uvodna edukacijska radionica u sklopu projekta Medijima do kulture Udruge gluhih i nagluhih, kojoj je naša škola partner u projektu. Projekt je financiran od strane Ministarstva kulture i medija u sklopu programa Dostupnost kulture osobama s invaliditetom 2023-2024. Projekt Medijima do kulture promiče omogućavanje pristupa i dostupnosti kulturnih sadržaja za osobe s invaliditetom te za djecu i mlade s teškoćama u razvoju. Sudjelovanje osoba s invaliditetom u kulturnim sadržajima pridonosi podizanju razine kvalitete življenja osoba s invaliditetom jednako kao i društva u cjelini, očuvanju raznolikosti društva, jačanju kapaciteta zajednice te afirmira njihove kreativne, umjetničke i intelektualne mogućnosti i senzibilizira javnost za umjetnički rad osoba s invaliditetom. U projekt su uključeni učenici 3. razreda koji će sudjelovanjem u aktivnostima i radionicama razvijati kulturu pristupačnosti, jačati svijest nacionalne i lokalnih javnih uprava u području kulture, saznati više o pravu na dostupnost sadržaja osobama s invaliditetom te posebno djeci s oštećenjem sluha.