OBAVIJEST O JESENSKOM UPISNOM ROKU

Datum objave: 12. kolovoza 2024.
Kategorija: Vijesti

NATJEČAJ za jesenski upisni rok u I. razred srednje škole prirodoslovne gimnazije (10 mjesta) za školsku godinu 2024./2025.

Pravo upisa u prvi razred srednje škole imaju svi kandidati nakon završenog osnovnog obrazovanja, pod jednakim uvjetima u okviru broja utvrđenog odlukom o upisu koju za svaku školsku godinu donosi ministar nadležan za obrazovanje.

• Pod jednakim uvjetima u srednje škole upisuju se kandidati hrvatski državljani, Hrvati iz drugih država te djeca državljana iz država članica Europske unije.
  • U prvi razred srednje škole mogu se upisati kandidati koji do početka školske godine u kojoj upisuju prvi razred srednje škole navršavaju 17 godina.
  • Iznimno, uz odobrenje Školskog odbora, u prvi razred srednje škole može se upisati kandidat do navršenih 18 godina, a uz odobrenje ministarstva nadležnog za obrazovanje kandidat stariji od 18 godina.
  • Prijave i upis kandidata u prvi razred Gimnazije Nova Gradiška, provodi se putem Nacionalnog informacijskog sustava prijava i upisa u srednje škole (NISpuSŠ).
  • U svakome upisnom roku kandidat može prijaviti najviše 6 odabira programa obrazovanja.
NAZIV PROGRAMA TRAJA-NJE OBRAZO-VANJA BROJ UČENIKA

NASTAVNI PREDMET ZNAČAJAN ZA

IZBOR KANDIDATA

PRVI STRANI JEZICI KOJI SE UČE U ŠKOLI NATJECANJE IZ ZNANJA KOJA SE VREDNUJU
PRIRODO-SLOVNA GIMNAZIJA 4 20

1. strani jezik

Biologija

Kemija

Fizika

1. strani jezik

Biologija

Kemija

Fizika

UKUPNO 10 slobodnih mjesta

JESENSKI UPISNI ROK

OPIS POSTUPKA DATUM
Registracija kandidata izvan redovitog sustava obrazovanja RH 12. 8. do 19. 8. 2024.
Dostava osobnih dokumenata, svjedodžbi i ostale dokumentacije za kandidate izvan redovitog sustava obrazovanja RH Središnjem prijavnom uredu 12. 8. do 19. 8. 2024.
Početak prijava u sustav i prijava obrazovnih programa 19. 8. do 23. 8. 2024.
Prijava obrazovnih programa koji zahtijevaju dodatne provjere 19. 8. do 21. 8. 2024.

Dostava dokumentacije:

– Stručnog mišljenja HZZ-a za programe koji to zahtijevaju

– Dokumenata kojima se ostvaruju dodatna prava za upis

( dostavljaju se putem srednje.e-upisi.hr)

19. 8. do 22. 8. 2024.
Provođenje dodatnih ispita i provjera te unos rezultata 22. 8. 2024. u 9.00 sati
Brisanje kandidata koji nisu zadovoljili preduvjete s lista 23. 8. 2024.
Unos prigovora 23. 8. 2024.
Objava konačnih  ljestvica poretka 26. 8. 2024.

Dostava dokumenata koji su uvjet za upis u određeni program obrazovanja srednje škole:

– Upisnica (obavezno za sve učenike) – dostavlja se elektronički putem srednje.e-upisi.hr ili dolaskom u školu na propisani datum

Učenik koji iz nekoga razloga nije u mogućnosti učitati u aplikaciju, upisnicu može donijeti u školu pa će za njega učitavanje obaviti upisno povjerenstvo.

26. 8. do 29. 8. 2024.

28. 8. 2024.

(od 8.00 do 13.00 sati)

Objava slobodnih upisnih mjesta nakon jesenskog roka 30. 8. 2024.

OBAVIJEST UČENICIMA KOJI SU SE UPISALI U 1. RAZRED GNG

Obavještavaju se učenici koji su upisali prvi razred Gimnazije Nova Gradiška da trebaju doći u školu 5. rujna u 9:00 h radi upoznavanja sa školom. Popis učenika po razredima nalazi se u izborniku  UPISI-Obavijesti. Dragi prvaši, dobrodošli.