U razdoblju od 30. svibnja do 2. lipnja 2024. 43 učenika prvih razreda Gimnazije Nova Gradiška u pratnji razrednika posjetili su najveći hrvatski poluotok. Prvog dana autobusom su prošli „Alejom glagoljaša“ te uz grad Motovun, a obilazak su završili obilaskom zvjezdarnice u Višnjanu gdje su se odličnim interaktivnim predavanjem upoznali s tajnama svemira te imali priliku vidjeti teleskop kojim se istražuju asteroidi. Drugoga dana krenulo se put NP Brijuni gdje su se, uz stručno vodstvo, upoznali s ljepotama ovog otočja, safari parkom te na kraju „audijencijom” kod najpoznatijeg stanovnika Brijuna, papagajem kakadu Koki, koji je s našim gimnazijalcima malo i „popričao“. Dan je završio obilaskom najvećeg grada Istre – Pulom. Treći dan protekao je u edukativno – zabavnom tonu – posjetom Poreču te „uranjanjem” u vodeni svijet parka Istralandia. Svemu lijepom brzo dođe kraj, pa tako i ekskurziji. Točka na i bio je posjet Rovinju te se nakon ručka krenulo put Nove Gradiške.
OBAVIJEST ZA UČENIKE I RODITELJE O DOPUNSKOM NASTAVNOM RADU I PODJELI SVJEDODŽBI
Dopunski nastavni rad za učenike koji su upućeni na dopunski rad odvijat će se 23. 6. – 3. 7. 2026. prema sljedećem rasporedu: MATEMATIKA: 8:00 – 9:30 LATINSKI JEZIK: 9:35 – 11:05 KEMIJA: 11:10 – 12:40 Podjela svjedodžbi za sve učenike bit će 6. srpnja 2027. u 9:00...




