Šest učenika novogradiške Gimnazije Marko Bošnjak, Ema Lasović, Tea Vukelić, Tara Sokić, Lina Paušić i Donya Ghiassi u pratnji školske pedagoginje Ljiljane Vidmar i profesorice engleskog i njemačkog jezika Ivane Škarica boravili su na Siciliji, u gradiću Alcamo, na posljednjem transnacionalnom sastanku u okviru ERASMUS+ projekta Time to act green. U školi domaćinu Istituto di Istuzione Superiore “Giuseppe Ferro” škole partneri predstavili su dosadašnje aktivnosti koje je svaka partnerska škola (Turska, Španjolska, Italija i Hrvatska) odradila te su snimali kratke video uratke vezane uz temu projekta. Učenici i profesori posjetili su znamenitosti grada Alcama i Palerma, povijesnog, kulturnog i administrativnog središta Sicilije, isprobali tipičnu sicilijansku kuhinju, posjetili vjetroelektranu u blizini Alcama, srednjovjekovni grad Erice te sudjelovali na podjeli certifikata i oproštajnoj zabavi u školi domaćinu. Posljednji transnacionalni sastanak bio je pun zanimljivih i poučnih aktivnosti, a naši učenici iskustvenim i suradničkim učenjem sigurno su stekli znanja i vještine koje će dugo nositi sa sobom.
OBAVIJEST ZA UČENIKE I RODITELJE O DOPUNSKOM NASTAVNOM RADU I PODJELI SVJEDODŽBI
Dopunski nastavni rad za učenike koji su upućeni na dopunski rad odvijat će se 23. 6. – 3. 7. 2026. prema sljedećem rasporedu: MATEMATIKA: 8:00 – 9:30 LATINSKI JEZIK: 9:35 – 11:05 KEMIJA: 11:10 – 12:40 Podjela svjedodžbi za sve učenike bit će 6. srpnja 2027. u 9:00...




