100 GODINA GIMNAZIJE - PRVI DAN

Autor: SANDRA HRUBAN BARTOLOVIĆ, 30. 1. 2019.

Dana 30. siječnja započeli smo s obilježavanjem 100 godina Gimnazije Nova Gradiška. Održane su radionice za učenike, roditelje i učenike iz osnovnih škola: Biološki važne molekule (K.Artuković), Kemija oko nas (I.Ban), Angelologija i demonologija (M.Dušak), Kako prepoznati dezinformacije i lažne vijesti (S.Hruban Bartolović), London u stotinu slika i tisuću riječi (B.Ivanišević), Stara dama u srcu mladoga grada (Z.Ivanišević, G.Šarić), Matematika i povijest (L.Vidović Peterman, I.Koški), Demografska slika Nove Gradiške (B.Kramberger), Likovna radionica (I.Škvorčević), Creating adverts (V.Novoselac), Enigmatika (S.Petriković), This land is your land (S.Soušek), Poslovni intervju (S.Šimić), British stereotypus (J.Vucić).

Izložbama su predstavljeni projekti izborne nastave: Vode novogradiškoga kraja (K.Hausnet-Lasović, D.Bedeničić, A.Magić, S.Milinović, G.Ruškan), Život iz Zemlje (D.Bedeničić, K.Hausnet-Lasović, A.Magić, Z.Matijašević, S.Milinović, S.Šimić), Teorija velikog praska (R.Gašparović, K.Hausnet-Lasović, B.Kušenić, S.Milinović, G.Ruškan, J.Sokić, S.Šimić).

U knjižnici je novinarska skupina sa svojom voditeljicom S.Nikiforov predstavila školski list Zvono i Školski radio koji djeluje u suradnji s NG buntovnicima. S.Nikiforov i S.Hruban Bartolović s učenicima su održale promociju knjiga Mala knjiga kratkih priča, zbirke priča od vremena M.Gavrana do danas.

U Gradskoj vijećnici Alen Kocić i ravnateljica Ljiljana Ptačnik predstavili su promotivni film Gimnazije, Mario Mrnjec i ravnateljica upoznali su javnost s digitalnom monografijom 100 godina GNG, te su profesori Šarić, Koški i Hruban Bartolović podsjetili na povijest, uspjehe i izvannastavne aktivnosti posljednjih sto godina naše škole.

U školi su postavljene izložbe: likovna, fotografska, povijesna, geološka, ekološka i izložba književnika-bivših gimnazijalaca.

Svaki učenik dobio je primjerak lista Zvono-posebno izdanje objavljeno povodom 100 godina Gimnazije s prigodnim tekstom o „staroj dami, žutoj ljepotici“  prof. povijesti Gorana Šarića.

« Prosinac 2019 »