“Glazba jučer, danas i sutra”

Autor: Danijela ŠMULJIĆ, 16. 11. 2020.

U našoj školi se od 1. studenog do kraja nastavne godine provodi novi eTwinning projekt pod nazivom „Glazba jučer, danas, sutra“.

U projektu sudjeluju učenici četiri hrvatske gimnazije pod mentorstvom profesora Glazbene umjetnosti. Nositelji projekta su Gimnazija „Fran Galović“, Koprivnica i IX. gimnazija, Zagreb, a projektni partneri su Gimnazija Sesevete i Gimnazija Nova Gradiška.

U ovom projektu aktivnosti će s učenicima provoditi njihovi profesori Glazbene umjetnosti: Darija Kivač, prof; Nikola Sebastian Jambrošić, mag.mus; Danijela Šmuljić Matošević, prof. i Kristina Vladušić, prof.

Učenici će istražiti razvoj glazbe i njen utjecaj na život nekad, danas i sutra; proučavat će kako je razvoj tehnologije utjecao na glazbu i njenu prisutnost u životu ljudi. Korištenjem IKT alata istražiti i usporediti život umjetnika nekad i danas, razdoblja u kojem su živjeli i djelovali, te prednosti i nedostatke istog.

Kao dio projekta, učenici će odabrati nekoliko pjesama (koje su uvrstili u projekt), te će ih interpretirati na vlastiti način dajući moderni naglasak i viziju budućnosti, a ujedno usvojiti nova znanja o umjetnosti. U našoj školi u projektu sudjeluju učenici faklultativne nastave- pjevački zbor zajedno s nekoliko učenica 2.c razreda. Logo projekta izradio je učenik IX. gimnazije Kristijan K. koji će brinuti o estetskom dijelu ove divne glazbene priče.

Danijela Šmuljić Matošević, prof.

« Studeni 2020 »